ד"ר איתן קורף לוי אשכול 163, קריית אונו


  טלפון : 03-535-5532

מה זה בעצם השתלת שיניים ביום אחד ?

השתלת שיניים ביום אחד פתרון שחוסך כסף וכאבים

העיקרון עליו מבוססת השתלת שיניים בשיטה זו הוא החדרת שתלים קדמיים בזווית של 90 מעלות והחדרת שתלים אחוריים בזווית של 45 מעלות. כך נוצר טרפז יציב במיוחד – את השיטה פיתח ד”ר מלו לאחר שגילה כי גם במערכות מרובות שתלים עיקר העומס, למעשה רובו ככולו, מוטל על 4 שתלים ועל כן ברוב המקרים ניתן “להסתפק” בהם מבלי לפגום ביציבות המבנה. השתלת שיניים ביום אחד יכולה להיות פתרון שיחסוך לא מעט כאבים ואי נוחות.

באופן טבעי בהשתלות שיניים ישנה חשיבות רבה במיוחד למיקום המדויק של ארבעת השתלים, ובהתאם רופא השיניים המבצע את ההשתלה נעזר בצילום CT המספק תמונה מפורטת במיוחד של מצב הלסת הרלוונטית. לאחר שנקבעות הנקודות המדויקות אליהם יוחדרו 4 השתלים, ניתן לבצע את כל ההליך הכירורגי ביום אחד: תחילה עוקר רופא השיניים את השיניים הרעועות שעוד קיימות בלסת (או רק בצד אחד שלה, שכן ניתן לבצע השתלה בשיטת אול און 4 גם רק בצד אחד של הלסת), ומיד לאחר מכן משתיל את ברגיי הטיטניום.

עוד באותו יום, ולמעשה ללא הפסקה כלל מורכבת על 4 השתלים תותבת זמנית, שכבר מאפשרת לאדם לאכול ללא חשש, לחייך בפה מלא וליהנות מאיכות חיים משודרגת. לאחר מספר חודשים מוחלפת תותבת זמנית זו בגשר שלם של כתרי חרסינה, המורכב אף הוא על אותם 4 שתלים בלבד.

למרות השיפורים ברפואת שיניים עדיין מספר לא מבוטל של ישראלים סובלים מאבדן שיניים בעיקר בגלל ריקבון, מחלות חניכיים או פציעות. במשך הרבה זמן הטיפול היחיד לאנשים שסבלו מאבדן שיניים היה גשרים ושיניים תותבות. אבל היום יש מגוון סוגים של שתלים דנטליים.

השתלת שיניים ביום אחד

ד”ר איתן קורף בטיפול השתלת שיניים

 

אז מה הם בעצם שתלים ?

שתלים בעצם באים במקום השן שנהרסה או אבדה. שתלים מספקים מבנה חזק ויציב וחשוב מזה קבוע לפה ומתאימים בצורה טובה לצבע השו המקורי כך שלא נראה שיש שינוי בין השתלים לבין השיניים האחרות.

 מהם בעצם היתרונות של שתלים ?

ישנם הרבה מאוד יתרונות לשתלים כמו.

א. אסתטיקה ושיפור המראה החיצוני, שתלים נראים ומרגישים כמו השן האמתית שלך ומכיוון שהם מתוכננים להטמע בעצם הם נהפכים לקבועים.

ב. חתך דיבור נקי – אנשים שמרכיבים שינים תותובות שלא מותאמות להם סובלים לרוב מפגם בחתך דיבור מה שפוגע בדיבור שלהם והם יכולים להשמע לעיתים לא ברורים. שתלים מאפשרים לאנשים לדבר בצורה חופשית בלי החשש שהשן תזוז בתוך הפה.

ג. נוחות משופרת – מכיוון שהם נהפכים לחלק ממך, שתלים מבטלים את חוסר הנוחות של הסרת השיניים התותבות.

ד. אכילה טובה יותר- שיניים תותבות נוטות להחליק ומפריעות לפעולת הלעיסה. שתלים לעומת זאת מתפקדים בדיוק כמו השיניים שלך ומאפשרות לך לאכול את האוכל האהוב עליך עם בטחון ובלי כאבים.

ה. שיפור הביטחון העצמי –שתלים יכולים להחזיר לך את החיוך ולגרום לך להרגיש טוב עם עצמך.

ו. שיפור בהגיינת הפה – שתלים לא מצריכים הסרה של שיניים אחרות כמו ששיניים עם גשרים וזאת מכיוון שהשיניים שנמצאות קרוב אינם אמורות לתמוך בשתל. בשל כך פחות שיניים מושפעות מכך.

ז. גמישות – שתלים הם מוצר גמיש ובעל יכולות שרידות שמחזיק מעמד שנים רבות. עם טיפול נכון שתלים יכולים להחזיק לאורך כל החיים.

ח. נוחות – שיניים תותבות הם בדיוק מה שהם. שתלים מבטלים את המבוכה ואת חוסר הנוחות מול החברה שאתה מסיר את השיניים התותבות – לא אסתטי. השתלת שיניים ביום אחד יכולה להוות פתרון על מנת לפתור עניין של השתלת שיניים.

 

 השתלת שיניים ביום אחד

שתף עכשיו
Show Buttons
Hide Buttons